Sezóna antibiotík je opäť tu

Sezóna antibiotík je opäť tu

Máte k nim aj vhodné probiotiká?

Ľudský organizmus prichádza do kontaktu s obrovským množstvom baktérií. Niektoré sa prirodzene nachádzajú v tele a sú pre jeho funkcie veľmi dôležité, iné sa do neho dostávajú zvonku a ohrozujú vaše zdravie. Pri bakteriálnych infekciách vám lekár predpíše antibiotiká, ktoré vám pomôžu zbaviť sa škodlivých baktérií. Ako antibiotiká vlastne fungujú a prečo by ste k nim mali užívať aj probiotiká?

Antibiotiká sú lieky na lekársky predpis, ktoré sa používajú na liečbu bakteriálnych infekcií. Fungujú tak, že zaútočia na „citlivé miesto“ baktérie a buď zastavia jej rast, množenie sa, alebo ju úplne zničia. Potrebu nasadenia antibiotík lekár posúdi na základe výsledkov CRP a odberu biologickej vzorky (napríklad z výteru, krvi alebo moču).1

Hoci je úlohou antibiotík pomôcť vyliečiť ochorenie, môžu okrem „zlých“ baktérií napadnúť aj tie „dobré“. Dôsledkom toho je potom napríklad narušenie rovnováhy črevnej mikroflóry.2 Práve s týmto problémom vám môžu pomôcť probiotiká.

Probiotické baktérie nájdete v niektorých potravinách, ako sú napríklad jogurty so živými kultúrami, kefír, bryndza, kyslá kapusta či acidofilné mlieko. Veľmi populárne sú tiež probiotické výživové doplnky s obsahom vyššieho množstva prospešných baktérií, ktoré pomáhajú:

  • telu spracovať potravu
  • držať „zlé baktérie na uzde“, čím napomáhajú prevencii ochorení
  • vytvárať v tele vitamíny
  • bunkám v žalúdku brániť škodlivým baktériám, ktoré sa do tela dostali s jedlom alebo nápojom, preniknúť až do krvi
  • rozložiť a absorbovať lieky
  • podporiť imunitné reakcie organizmu

Laboratórne testy dopadli vynikajúco

Analýzou sa ukázalo, že každá kapsula obsahuje minimálne 6násobok deklarovaného množstva! Nedávno na Slovensku prebiehal projekt Úradu Verejného Zdravotníctva s názvom „Monitoring probiotík“. V rámci tohto monitoringu odobrali pracovníci regionálneho úradu päť vzoriek nášho Probi8capsu. Produkt išiel na analýzu, pri ktorej stanovovali, či hladiny probiotických baktérií v produkte zodpovedajú údajom na obale. Výsledok nám prišla oznámiť osobne pani z Oddelenia hygieny výživy Regionálneho Úradu Verejného Zdravotníctva. S neskrývaným nadšením nám povedala, že Probi8caps dopadol úžasne a ukazovala nám výsledky testov.

Čo spôsobilo také nadšenie

V materiáloch o Probi8capse výrobca uvádza, že produkt obsahuje v čase výroby minimálne 1x109 probiotík v jednej kapsule. Analýzou sa však ukázalo, že každá kapsula obsahuje 6,4x109 až 8,1x109 probiotík, čiže minimálne 6 násobok deklarovaného množstva!

Navyše má Probi8caps vynikajúce zloženie Probiotické baktérie sú doplnené o inulín z čakanky, ktorý podporuje ich rast a zároveň pomáha vytvoriť rovnováhu v tráviacom trakte. Probiotické baktérie sú v chránené pred nepriaznivými podmienkami pri prechode žalúdkom, takže prejdú do čriev neporušené a maximálne aktívne.

Sme skutočne veľmi radi, že sa opäť potvrdila bezkonkurenčná kvalita našich produktov a že tak môžeme pomáhať všetkým ľuďom zachovať si to najcennejšie - zdravie.

fin Probi8caps

Probi8caps obsahuje inulín a zmes bakteriálnych kultúr, ktorá je zdrojom 8 druhov baktérií (pozri zloženie uvedené nižšie). Jedna kapsula obsahuje v momente výroby jednu miliardu probiotík. Výrobca použil patentovanú technológiu, ktorá chráni baktérie, kým sa nedostanú v aktívnom stave do čriev, kde sa uvoľňujú z ochranných vrstiev. Probiotiká pomáhajú obnovovať rovnováhu mikroflóry v črevnom trakte (môže byť poškodená napr. nevyrovnanou stravou alebo antibiotikami), majú pozitívny vplyv na trávenie a podporujú fungovanie tráviaceho traktu, prispievajú k zmierneniu intolerancie  laktózy.

Uvedený výživový doplnok je schválený Úradom verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.

Neobsahuje laktózu, glutén, sladidlá ani kvasnice.

Parametre

Obsah účinných látok: 382,88 mg inulínu, zmes bakteriálnch kultúr, ktorá obsahuje: Bifidobacterium bifidum, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus casei, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus rhamnosus, Enterococcus faecium, Streptococcus thermophilus, Bifidobacterium longum
Balenie: 70 kapsúl
Dávkovanie: 1-3 kapsule denne, s jedlom, zapiť vodou
Návod na použitie: Výrobok nie je určený deťom do 3 rokov. Skladujte pri teplote do 25 °C. Neprekračujte ustanovenú dennú dávku.

SK redakcia (Časopis FINCLUB Slovakia 3/2017)

Prečo nakúpiť u nás?

Prírodné
produkty

TOP kvalita
produktov

Rastliny z ekologických
oblastí

Viac ako 30 rokov
na trhu

Garancia lekárskeho
grémia