fin VitaD3tabs NEW

 • VÝŽIVOVÝ DOPLNOK

Katalógové číslo: 300148

EAN: 6428300006128

Vitamín D - starostlivosť o kosti, svaly a zuby v cmúľacích tabletách

Vaša cena: 24,00 €
 • Produkt je skladom

Popis tovaru

VitaD3tabs obsahuje vitamín D3, je izolovaný z lanolínu, ktorý sa vyskytuje v ovčej vlne.

Vitamín D prispieva k normálnemu vstrebávanie a využitie vápnika a fosforu, pomáha udržať optimálnu hladinu vápnika v krvi, má prospešné účinky na udržanie zdravých kostí a zubov. Prispieva k správnej činnosti svalov, podieľa sa na procese delenia buniek, je potrebný pre normálny rast a vývin kostí u detí, dôležitý pre funkciu imunitného systému.

Je potrebný pri dlhodobom nedostatku slnečných lúčov, vhodný počas zimných mesiacov, užitočný v oblastiach s inverziou a smogom. Podávanie vitamínu D sa odporúča pre doplnenie jeho dennej potreby napr. seniorom, ženám v menopauze, športovcom, vegetariánom, mládeži v období rastu.

Uvedený výživový doplnok je schválený Úradom verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.

Neobsahuje laktózu, glutén, sladidlá ani kvasnice. Z dôvodu vysokej dávky vitamínu D3 v dennej dávke, nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy.

Parametre

Zloženie: vitamín D3 (cholekalciferol)
Obsah účinných látok: 100 mikrogramov vitamínu D3
Balenie: 120 tabliet
Dávkovanie: 1 tableta denne, nechajte rozpustiť v ústach
Návod na použitie: Výrobok nie je určený deťom do 3 rokov. Skladujte pri teplote do 25 °C. Neprekračujte ustanovenú dennú dávku.
Predávajúci: Finclub SLOVAKIA spol. s r.o., Na Priekope 114/53, 010 01 Žilina, Slovakia
Výrobca: Hankintatukku Oy, Lehtolankatu 18, FI 03600 Karkkila, Finland

Priložené súbory

Diskusia o produkte

Dobry den, nenasiel som u vas v ponuke D2 vitamin. A v D3 tabs sa nenachadza. 1: mate aj D2 ? 2: preco nieje vyrabany D3 spolu D2 ? 3: kolko tukov treba na vstrebanie jednej tablety D3 co predavate ? Dakujem. Jozef.
Jozef
27. 1. 2022
Dobrý deň, vitamín D2 a D3 nie sú rovnako účinné pri zvýšení vitamínu D v tele. V pečeni metabolizujú rozdielne na 2 rozdielne zložky, ktoré spolu tvoria zlúčeninu calcifediol, ktorá je hlavnou cirkulujúcou formou vitamínu D. Vitamín D2 ale poskytuje menej calcifediolu ako rovnaké množstvo vitamínu D3. Väčšina štúdií poukazuje na to, že vitamín D3 je účinnejší ako vitamín D2. Ďalšie štúdie naznačujú, že doplnky výživa vitamínu D2 môžu maž nižšiu kvalitu ako doplnky D3, pretože vitamín D2 je citlivejší na vlhkosť a kolísanie teploty. Z týchto dôvodov Finclub neponúka doplnok vitamínu D2. Množstvo tuku, ktoré je potrebné na vstrebanie a metabolizovanie doplnkov vitamínu D3 nie je presne určené, úplne postačí súčasné užívanie s jedlom obsahujúcim primerané množstvo tuku, napr. pohár mlieka, jogurt, tanier polievky alebo mäso a zelenina pripravené s primeraným množstvom tuku. MUDr. Butkovičová
MUDr. Mária Butkovičová
1. 2. 2022
Ktorý z D vitamínov je najúčinnejsí pre dospelého s nedostatkom D vitamínu ktorý pre 7 ročné dieťa.
Anna
18. 3. 2021
Dobrý deň, Rôzne inštitúcie navrhli rôzne odporúčania pre množstvo dennej dávky vitamínu D. EFSA (Európsky úrad pre bezpečnosť potravín) však stanovil, že denné množstvo 4000 IU je úplne bezpečné pre deti od jedenástich rokov a dospelých! Pri dennej dávke 4 000 IU neboli zistené žiadne negatívne účinky - naopak, pri tejto dávke sú pozitívne účinky optimálne využité. 1 tableta Vita D3 tabs NEW obsahuje 100 mcg vitamínu D3, t.j. 4000 IU. Pre dospelého je denná dávka 1 tableta denne, pre 7 ročné dieťa 1/2 tablety denne, vždy ráno s jedlom. V letných mesiacoch, ak je dostatočné množstvo slnečného žiarenia a strávite dosť času vonku, môžete užívanie vitamínu D3 vynechať alebo znížiť dávkovanie na polovicu. MUDr. Butkovičová
MUDr. Mária Butkovičová
19. 3. 2021

Strana 1 z 4

Recenzie

  Neboli nájdené žiadne recenzie.

Podobné produkty

fin VitaD3caps

 • VÝŽIVOVÝ DOPLNOK
 • 24,00 €

Starostlivosť o kosti, svaly a zuby Vitamín D3 v olejovej forme

fin VitaK2+D3tabs NEW

 • VÝŽIVOVÝ DOPLNOK
 • 42,50 €

Kombinácia vitamínov K2 a D3 pre zdravé kosti.


fin VitaD3drops

 • Novinka
 • VÝŽIVOVÝ DOPLNOK
 • 22,00 €

Prírodný vitamín D z lanolínu - NOVINKA 2023

Prečo nakúpiť u nás?

Prírodné
produkty

TOP kvalita
produktov

Rastliny z ekologických
oblastí

Viac ako 30 rokov
na trhu

Garancia lekárskeho
grémia